zs_2_patronatami_2_odwrotnie.jpg
Reforma oświaty
Rodzice i opiekunowie
Szkolna tapeta
Ranking "Perspektyw"
Przedsiębiorcze szkoły
Strona główna Aktualności

Aktualności szkolne

Nic nie było nudne!

 

485pxInauguracja kampanii edukacyjnej pt. "Lekcja na 12 gwiazdek" 2019/2020 w Nowej Dębie

  - Było fajnie. Dowiedzieliśmy się wielu nowych rzeczy o UE. Nic nie było nudne! - podkreślali uczniowie Zespołu Szkół nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Nowej Dębie po warsztatach europejskich, które przeprowadzono 18 listopada br. w ich szkole.

Spotkanie zrealizowano w ramach IV edycji kampanii edukacyjnej "Lekcja na 12 gwiazdek". W projekcie uczestniczą szkoły ponadgimnazjalne z miejscowości do 50 000 mieszkańców z Lubelszczyzny, Małopolski, Podkarpacia i Świętokrzyskiego. Jedną z nich jest Zespół Szkół nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Nowej Dębie.

Więcej...

 

Nasze prace

 

small

Technika rysowania ołówkiem jest jedną z najczęściej stosowanych. Pozwala na tworzenie rysunków artystycznych i zawodowych. Rysunek artystyczny umożliwia zademonstrowanie danej fryzury klientowi, sposobu wykonania strzyżenia lub koloryzacji włosów Zaletą techniki rysowania ołówkiem jest to, że każdy błąd można wymazać lub wyretuszować. Ołówek szczególnie przydaje się do cieniowania, ponieważ pozwala uzyskać różne odcienie szarości. Do rysowania wykorzystuje się ołówki o różnej twardości; od 7H do 2B. Projektowanie fryzury dla klienta opiera się na kilku zasadach: nie należy skupiać się tylko na głowie ale na całej postaci, konieczna jest analiza wyglądu klienta.

Nasze uczennice z klasy III TB i IV TB technikum usług fryzjerskich projektują właśnie takie fryzury. Każda fryzura jest dopasowana do indywidualnych cech klienta, przez co są wyjątkowe i niepowtarzalne.

 

Renata Skowrońska

Zdjęcia ...

 

"Pozytywna uwaga"

 

Nasza szkoła przystąpiła do akcji "Pozytywna uwaga".

Na stronie www.pozytywnauwaga.pl możemy przeczytać artykuły "Jak chwalić dzieci, by dostawały skrzydeł ?", "Chwalę za błędy", "Dziecko, to nie żołnierz", "Jak chwalić mądrze", a także scenariusz lekcji wychowawczej "Słowa, które dodają skrzydeł."

 

Izabela Andrusiewicz

 

"Robótka 2019"

 

485pxPo raz kolejny nasza szkoła uczestniczy w akcji "Robótka".

Zachęcam do pisania kartek i listów do mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Niegowie pod Warszawą.

Więcej informacji na stronie: www.jestrobotka.blogspot.com

i u pani Izabeli Andrusiewicz.

 

Izabela Andrusiewicz

 

Święto Odzyskania Niepodległości

 

small

8 listopada 2019 r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji 101 rocznicy odzyskania niepodległości. Z tej okazji do naszej szkoły przybył starosta tarnobrzeski - pan Jerzy Sudoł.

Zebrani na hali sportowej uczniowie i nauczyciele obejrzeli montaż słowno-muzyczny składający się z wierszy, patriotycznych pieśni i archiwalnych filmów.

Uroczystość przygotował pan Janusz Baszak przy współpracy pani Jolanty Mirackiej, pani Renaty Wagner-Siwiec i pani Małgorzaty Kosiorowskiej.

W akademii udział wzięli uczniowie: Izabela Gierach, Dawid Płaza, Natalia Rębisz oraz Jakub Bańka, Witold Śliwa i Adrian Serafin. Za wzięcie udziału w akademii podziękowania należą się również uczniom należącym do "Strzelca" - jednostki działającej przy naszej szkole.

 

Janusz Baszak

Zdjęcia ...

 
NAJLEPSZE TECHNIKA
Facebook
WOŚP
WSIZ Rzeszów
Erasmus +
Projekt z klasą
Szkoła współpracy
Dobra Szkoła
Akademia Cisco