zs_2_pod _patronatem_pilk_dez_pge_3.jpg
Strona główna Aktualności

Aktualności szkolne

Dla Dagmarki

erasmus-zs2 500px14 lutego 2020 był wyjątkowym dniem w Zespole Szkół nr 2. Serce w tym dniu było nie tylko symbolem Walentynek ale również symbolem akcji charytatywnej "Uczmy się pomagać". W ramach tej akcji odbył się kiermasz ciast przygotowanych przez uczniów i nauczycieli szkoły. Dochód ze sprzedaży ciast w kwocie 1061,65 zł przeznaczony został na leczenie i rehabilitację małej Dagmary. Inicjatorkami akcji były pani Beata Sado i pani Renata Wagner-Siwiec.

Szczególne podziękowania kierujemy do uczniów, którzy aktywnie włączyli się do akcji, a są nimi: Małgorzata Majcher, Leon Rozmus, Kinga Pasek, Iwona Tomczyk, Julia Durda, Marta Kłosowska, Magdalena Obara, Patrycja Płaza, Rafał Kopeć, Miłosz Baran, Dominika Luboch, Izabela Wilk, Aneta Burlikowska, Natalia Kopeć, Patrycja Jagoda, Kacper Drozdowski, Mateusz Grosiak, Kornel Posłuszny, Patrycja Warchoł, Joanna Wilk, Michał Puzio, Kacper Puzio, Magdalena Sudoł, Zofia Tomczyk, Michał Chudzik, Natalia Róg, Eryk Pera, Izabela Gierach, Karolina Grzesik, Arek Grzesik, Agnieszka Styka, Patryk Róg, Kacper Obara, Jakub Zieliński, Patryk Dudziak, Dawid Zieliński, Marcin Wąs, Kacper Wolan, Adam Sudoł, Tomasz Michalski i Magdalena Wróbel.

 

Beata Sado i Renata Wagner-Siwiec

Zdjęcia ...

 

Berlin - miasto tajemnic

erasmus-zs2 500pxMogliśmy przekonać się, że Berlin to barwna wieloetniczna metropolia. Mekka sztuki, świadek krwawej historii. Miejsce nazistowskich defilad i symbol obalenia komunizmu.

Na początku naszego pobytu zobaczyliśmy Bramę Brandenburską, Reichstag, Sony-Center. Mieliśmy też możliwość być na wystawie "Futurium", a także w Muzeum Techniki i "Science Center Spectrum". Zwiedziliśmy Checkpoint Charlie, muzeum "Topografia Terroru", Muzeum Aliantów Zachodnich, Stadion Olimpijski, cytadelę Spandau, Muzeum Wojskowo-Historyczne. I choć wiemy tak jak Czesław Miłosz, że "wyjechać za granicę, to skoczyć z patelni prosto w ogień", to "mamy swoją walizkę w Berlinie", jak śpiewała Marlena Dietrich.

Więcej...

 

 

 

 

Wycieczka do Sądu Rejonowego w Tarnobrzegu


small

W dniu 7.02.2020 r. uczniowie klasy 2TB pod opieką pani Ewy Okinczyc uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej do Sądu Rejonowego w Tarnobrzegu. Celem wycieczki było poznanie systemu wymiaru sprawiedliwości w Polsce, poznanie przebiegu procesu sądowego, udział w rozprawie sądowej. Przed rozpoczęciem rozprawy sędzia tego sądu zaprosił uczniów do jednej z sal rozpraw, gdzie zapoznał młodzież z przebiegiem rozprawy sądowej, wskazał miejsca zajmowane w czasie rozprawy przez sędziego, oskarżonego, adwokata, świadków.

W trakcie spotkania nasi uczniowie mogli dowiedzieć się m.in. jak wygląda codzienna praca sędziego, jaką drogę trzeba przebyć, by zostać sędzią, jak funkcjonuje wymiar sprawiedliwości w Polsce.

Więcej...

 

small

 
NAJLEPSZE TECHNIKA
Facebook
WOŚP
WSIZ Rzeszów
Erasmus +
Projekt z klasą
Szkoła współpracy
Dobra Szkoła
Akademia Cisco